هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت چقدر است؟ | آتی ثبت

هزینه ثبت شرکت به موارد مختلفی بستگی دارد و با توجه به انتخاب هر یک از انواع شرکت های تجاری، هزینه و تعرفه ثبت شرکت می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال به صورت کلی هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل دارا بودن پیچیدگی های کمتر، از هزینه ثبت شرکت سهامی خاص یا سهامی عام کمتر خواهد بود. به طور کلی ۸ نوع ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها قابل انجام است که عبارتند از:

۱) ثبت شرکت سهامی عام

۲) ثبت شرکت سهامی خاص

۳) ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۴) ثبت شرکت نسبی

۵) ثبت شرکت تضامنی

۶) ثبت شرکت مختلط سهامی

۷) ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

۸) ثبت شرکت‌های تعاونی

با توجه به انتخاب هر یک از شرکت های ذکر شده در بالا، در طی فرآیند ثبت شرکت هزینه های زیر از شما اخذ خواهد شد که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم:

 

در صورتی که قصد ثبت شرکت یا برند را دارید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی آتی ثبت بهره مند شوید.

 

۱) هزینه تعیین نام شرکت

هزینه تعیین نام شرکت برابر با ۴۰۰۰۰ ریال است و بابت بررسی نام های ارسال شده توسط شما و انطباق آن ها با قوانین تعیین نام شرکت ها و تحقیق تکراری نبودن نام ها اخذ می گردد. در اداره ثبت شرکت های تهران این مبلغ پس از صدور آگهی و در هنگام دریافت مدارک فیزیکی، دریافت می شود. در این اداره معمولا کارتخوانی جهت دریافت این هزینه تعبیه شده است. در سایر واحدهای ثبتی ثبت شرکت ها در زمان ارسال مدارک به صورت فیزیکی به اداره ثبت شرکت ها می بایست فیش واریزی این مبلغ به حساب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بانک ملی به شماره حساب سیبا ۲۱۷۱۳۲۹۰۱۱۰۰۹ واریز گردیده و همراه مدارک ارسال گردد.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه از ارسال نام های پیشنهادی مشابه شرکت های ثبت شده جلوگیری کنیم؟

 

۲) هزینه پستی ارسال مدارک ثبت شرکت

پس از ثبت نام اینترنتی و دریافت پیش نویس آگهی ثبت شرکت و دانلود مدارکی مانند اساسنامه و شرکتنامه و … از سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها، باید تمامی مدارک از طریق باجه های منتخب پستی در هر شهر به اداه ثبت شرکت ها ارسال شود. در حال حاضر هزینه ارسال این مدارک در حدود ۲۵۰۰۰۰ ریال است. همچنین در اداره ثبت شرکت ها باید نسبت به خرید پوشه نیز اقدام کنید که هزینه آن نیز در حدود ۳۰۰۰۰ ریال می باشد.

 

مطلب پیشنهادی: ۷ دلیل برای ثبت شرکت حقوقی

 

۳) هزینه حق الثبت

هزینه حق الثبت یکی از مواردی است که باعث متفاوت بودن هزینه ثبت شرکت ها با هم می شود. این هزینه با توجه به سرمایه اولیه ثبت شرکت قابل تغییر است و با افزایش میزان سرمایه به صورت تصاعدی افزایش می یابد. از طریق لینک زیر می توانید جدول هزینه حق الثبت برای سرمایه های مختلف را دانلود کنید.

جدول حق الثبت تاسیس و افزایش سرمایه در شرکت های تجاری

 

۴) هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

به طور کلی ثبت یک شرکت یک بار در روزنامه کثیرالانتشار محلی و یک بار در روزنامه رسمی کل کشور آگهی می شود. هزینه درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار در اداره ثبت شرکت ها اخذ می شود و پرداخت هزینه روزنامه رسمی کل کشور به صورت اینترنتی است. طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هرچقدر موضوع شرکت بیشتر و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج افزایش می یابد .

 

۵) هزینه پاکت، پوشه و گیره

اگر فکر می کنید هزینه ی این اقلام جزئی از شما دریافت نمی شود سخت در اشتباهید!

در زمان تحویل فیزیکی مدارک به اداره ثبت شرکت ها باید در یک صف اغلب کوتاه، اما به شدت کند قرار بگیرید و پوشه و گیره را به مبلغ تقریبی ۳۰۰۰۰ ریال تهیه کنید.

 

۶) هزینه روزنامه رسمی کل کشور

پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه آگهی در روزنامه کثیرالانتشار باید نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی به آدرس http://www.rrk.ir/ اقدام نمود.

لازم به ذکر است برای پرداخت هزینه لازم است ابتدا در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و عضو سایت شوید.
نحوه محاسبه روزنامه رسمی نیز بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود.

 

در صورتی که قصد ثبت شرکت یا برند را دارید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی آتی ثبت بهره مند شوید.

 

۷) هزینه پلمپ دفاتر تجاری

دفاتر تجاری شامل دفتر کل و روزنامه می باشند که توسط اداره ثبت شرکت ها پلمپ می گردند و در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می گردد این دفاتر ملاک دارایی می باشند.

پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی ۱ ماه فرصت دارید نسبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها اقدام نمایید. هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه ۵۰ یا ۱۰۰ برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است .

 

۸) هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

برای تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی می بایست ابتدا ۲ در ۱۰۰۰ سرمایه شرکت به اداره امور مالیاتی و دارایی مربوطه پرداخت گردد و سپس فیش های مربوط به تشکیل پرونده و اخذ کد اقتصادی واریز گردند.

 


Rate this post