۷ دلیل برای ثبت شرکت حقوقی

چرا شرکت ثبت می کنیم؟

اولین موضوع مهم و سرنوشت ساز برای هر متقاضی ثبت شرکت پاسخ به این سوال است که:

چرا شرکت ثبت می کنیم؟

دو تعریف مختلف ثبتی برای شخصیت ها وجود دارد:

۱) شخصیت های حقیقی: یعنی یک نفر شخص عادی که فعالیت مالی و یا تجاری دارد.

۲) شخصیت های حقوقی: یعنی یک اجتماع دو یا چند نفره ی شراکتی که در چارچوب قانون تجارت به صورت شرکت ثبت شده اند.

 

در صورتی که قصد ثبت شرکت یا برند را دارید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی آتی ثبت بهره مند شوید.

 

بنابراین شخصیت حقیقی یعنی فرد بدون شرکت و شخصیت حقوقی یعنی شرکت ثبت شده. ثبت شرکت به دلایل قانونی و اجتماعی بسیاری انجام می شود که ما در اینجا به هفت مورد آن اشاره می کنیم.

۱) الزام دولتی: بسیاری از امور مربوط به دولت مانند شرکت در مناقصه ها و مزایده ها و صدور و اخذ بسیاری از مجوزهای قانونی و انجام امور مالیاتی، دریافت وام و تسهیلات چه به صورت ارزی و چه به صورت ریالی، چه در بخش های دولتی و چه در خصوصی، فقط در چارچوب شرکت ثبت شده قابل اجرا است.

۲) امنیت قانونی: چون در قانون تجارت کلیه قوانین و مقررات شراکت و شرکت ها از پیش تعیین شده اند و قانون بر این اساس شرکا را ملزم به اجرای تعهدات می نماید. بنابراین ثبت شرکت باعث آسودگی خاطر و امنیت قانونی طرفیت و منافع آن هاست.

۳) سابقه ی رسمی: رزومه یا سابقه رسمی در ارائه به اشخاص حقیقی یا حقوقی تعیین کننده ی سوابق موفق و اعتماد برانگیر شماست. در این رابطه روزنامه ی رسمی سندی است که از تعاریف شغلی شما و تایید دیگران و معرفی های کلامی دیگر معتبرتر است.

 

مطلب پیشنهادی: هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

 

۴) نمایندگی: شما برای اخذ و اعطای نمایندگی های مجاز و تاسیس شعب قانونی در داخل و یا خارج کشور نیازمند ثبت شرکت هستید.

۵) تعیین صلاحیت: قراردادها، سوابق بیمه و بکارگیری افراد متخصص راه هایی هستند که سازمان های ذیربط در زمینه رتبه بندی و تعیین صلاحیت شرکت شما را با آن می سنجند. بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی، پیش از تصمیم برای همکاری صلاحیت شما را مورد مطالعه قرار می دهند.

 

مطلب پیشنهادی: معرفی ۸ نوع شرکت تجاری و تفاوت بین آن ها

 

۶) امنیت مخاطب: ثبت شرکت به مخاطب شما این باور را می دهد که منافعش در چارچوب قانون از جانب شما تامین می شود. اعتمادبرانگیز است که پاسخ سوالشان از شما درباره ثبت شرکتتان مثبت باشد.

۷) سرمایه انسانی: امروزه ثابت شده که در سرمایه های اصلی یک شرکت، سرمایه سازان یعنی مدیران، کارمندان و مشتریان هستند. شما برای حفظ منافع این سه گروه مهم در بهره مندی از امکانات عمومی و کشوری، نیازمند ثبت شرکت هستید. بخشی از این منافع مهم و امنیت ذهنی، ثبت سوابق ایشان برای بیمه و بازنشستگی هستند.

 

در صورتی که قصد ثبت شرکت یا برند را دارید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی آتی ثبت بهره مند شوید.

 

در ادامه دلایل بسیاری برای ثبت شرکت باقی مانده که می توانید با دنبال کردن مطالب وبسایت آتی ثبت با آن ها آشنا شوید. لطفا نظرات خود را در زیر از مطلب با ما در میان بگذارید.

 

🔵 روش ثبت شرکت مسئولیت محدود

🔵 روش ثبت شرکت سهامی خاص

🔵 روش ثبت شرکت سهامی عام

🔵 روش ثبت شرکت تعاونی

🔵 روش ثبت شرکت تضامنی


Rate this post